تبلیغات
وبلاگ جوان و ازدواج - فواید ازدواج کردن
فواید ازدواج کردن


محققان پس از سال ها تلاش به نتایجی رسیده اند که سال ها پیش خداوند خصوصاً در قرآن به آن اشاره کرده است. موفقیت در ازدواج تنها درتامین مادیات خلاصه نمی شود بلکه باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تمام افرد خانواده دریک زندگی مشترک سالم سعادتمند و کامل از مزایای آن بهره مند خواهند شد. همه ما می دانیم که خداوند به مزایای زندگی مشترک آگاه است و به همین دلیل بوده که زن ها و مردها را تشویق به ازدواج کرده و نتیجه این تحقیقات چیزی جز سخنان خداوند نیست.

مزایای ازدواج سالم برای اجتماع

وقتی درجامعه درصد افرادی که در یک ازدواج سالم هستند بیشتر شود، مزایا بی شماری همراه آنها با اجتماع وارد می شود:*داشتن شهروندان سالم از نظر فیزیکی * دارا بودن شهروندان سالم از نظر احساسی * بالا رفتن درصد افراد تحصیلکرده * کاهش خشونت های خانوادگی * کاهش آمار جرم و جنایت * کاهش میان ارتکاب به جرم در نوجوانان و جوانان * کاهش میزان مهاجرت * افزایش ارزش دارایی های افراد * کاهش نیاز به خدمت مشاوره خانوادگی

مزایای ازدواج کردن برای کودکان و نوجوانان
 

تحقیقات نشان می دهد کودکانی که درآغوش گرم خانواده بزرگ می شوند، برتری بیشتری نسبت به سایرین دارند. از آن جمله می توان به موارد زیراشاره کرد:
* احتمال ورود آنها به مدارج بالاتر علمی بیشتر است * ازنظر آکادمیک بچه های موفق تری هستند *از نظر جسمی سالم تر هستند * از نظر عاطفی سالم تر هستند * احتمال خود کشی در آنها کمتر است * ناآرامی های کمتری را در مدرسه از خود نشان می دهند * احتمال کمتری وجود دارد که قربانی سوء استفاده جنسی شوند * کمتر از الکل و مواد مخدراستفاده می کنند * کمتر مرتکب جنایت می شوند * ارتباط بهتری با پدر و مادرخود دارند * وقتی ازدواج کردند، احتمال طلاق شان کمتر است.

مزایای ازدواج سالم برای خانم ها
 

تحقیقات نشان می دهد خانم هایی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به خانم هایی که در ازدواج ناموفق هستند، مزایای بیشتری دارند از جمله:
*ازارتباط خود راضی هستند * از نظر احساسی سالم تر هستند * از نظر مالی غنی تر هستند * کمتر قربانی خشونت سوء استفاده های جنسی یا سایر جرم ها می شوند * تلاش کمتری برای خودکشی انجام می دهند * از الکل و مواد مخدراستفاده نمی کنند * زیر خط فقر به سر نمی برند * با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار می کنند * از نظر جسمانی سالم تر هستند

مزایای ازدواج سالم برای مردها
 

تحقیقات مزایای بسیار زیادی را در مورد مردانی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به سایرآقایان پیدا کرده است:
* عمرطولانی، سلامت جسمانی، تامین مالی، اشتغال بلند مدت * دستمزد بالا، ریسک کمتر در رو آوردن به مواد مخدر و مشروبات الکلی * داشتن ارتباط بهتر با فرزندان * احتمال کمتر به ارتکاب به جرم و جنایت * احتمال کمتر درخودکشی.
منبع: نشریه کوچه ما، شماره12.